Temat na dzisiaj - ogrzewanie

Temat na dzisiaj - ogrzewanie czyli piece na olej przepracowany konania instalacji CO, łatwość sterowania, czyste spaliny, czysta kotłownia, wysoka sprawność energetyczna (kotły kondensacyjne), możliwa współpraca z systemem solarnym (spadek zużycia gazu), wy

Dodane: 30-04-2019 14:26
Temat na dzisiaj - ogrzewanie

Grzejemy gazem

piece na olej przepracowany

Od kotła węglowego różni go znacząco charakter opału, co pozwala w większym stopniu dokonać automatyzacji procesu spalania.

Wady i zalety:

konieczność wykonania instalacji CO,
łatwość sterowania,
czyste spaliny,
czysta kotłownia,
wysoka sprawność energetyczna (kotły kondensacyjne),
możliwa współpraca z systemem solarnym (spadek zużycia gazu),
wyższe koszty eksploatacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie#Ogrzewanie_spalinowe

Podnoszenie temperatury w pokojach dziecięcych

Dzieci bardzo potrzebują ciepła. Dlatego osoby mieszkające z dziećmi bardzo często nie są w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wydaje się, że najbardziej przyjemnym dla dzieci systemem grzewczym jest taki system, który może być obsługiwany automatycznie i zwiększać temperaturę na piecu za każdym razem, kiedy domowe pomieszczenia zaczynają się wychładzać. Jednocześnie pokoje dziecięce czasami wymagają dogrzewania. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że temperatura panująca w pokoju dziecięcym nie może być zbyt wysoka, ponieważ taka sytuacja również jest niezdrowa dla dzieci. Dlatego wydaje się, że najlepiej jest w razie potrzeby włączać nagrzewnice w pokojach dziecięcych, a jednocześnie regulować w nich temperaturę w taki sposób, aby nie była ona za wysoka.

Rodzaje centralnego ogrzewania uniwersyteckiego

Rodzaje centralnego ogrzewania zamontowanego na uniwersytetach mogą być różne w zależności od daty ich powstania oraz ich wielkości. Rzadziej zdarzają się uniwersytety ogrzewane węglem i drzewem, najczęściej są one podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej lub posiadają własne ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Konserwacja centralnego ogrzewania uniwersyteckiego zazwyczaj dokonywana jest w okresie wakacyjnym, kiedy studenci i większość pracowników przebywa na wakacjach. Może być ono także jeszcze raz sprawdzane przed rozpoczęciem okresu grzewczego, a obsługiwane jest przez uniwersyteckich konserwatorów. Do ich zadań będzie należało włączanie takiego ogrzewania i regulowanie wytwarzaną temperaturą.